Мирне врегулювання спору. Як добитися бажаного зробивши лише 5 кроків?

 

Ситуація коли ви оплатили кошти за товар, а товар не отримали або виконали роботи, а оплати все немає, найрозповсюдженіші види спорів.

Як діють підприємці коли у них виникають непорозуміння з контрагентом? Спершу намагаються домовитись на словах, а коли діалог не складається – звертаються до суду.

Звісно, право на звернення до суду за захистом свої прав є беззаперечним та доступним для кожного підприємства. Однак це крайня міра до якої варто вдаватися. Як показує практика, більшість спірних ситуацій можна вирішити без суду.

 

 

Фахівці Юридичного бюро «Права Справа» підготували для вас послідовну підбірку дій, що допоможуть врегулювати спір без суду

   Перевірте чи є у вас всі первинні документи по спірному питанню, а це договори, рахунки, накладні, акти, сертифікати тощо.

# Якщо документи не комплектні, спочатку забезпечте їх збір.

 

   Проведіть з контрагентом звірку, шляхом направлення йому Акту звірки взаєморозрахунків.

# Якщо ваш контрагент не відповідально ставиться до документообігу, краще особисто завести та забрати такий акт звірки.

 

   Перевірте вашого контрагента на наявність судових тяганин.

# Якщо ваш контрагент безапеляційно програв декілька справ, є ризик того, що ви натрапили на недобросовісного контрагента. А тому судовий сценарій вирішення спору не дасть вам бажаного результату.

 

   Готуйте претензію, в якій зазначте вашу вимогу та посилання на документи під дану господарську операцію. Обов’язково прорахуйте штрафні санкції, які застосуєте до контрагента за вже прострочені періоди або на майбутнє. В претензії вкажіть контакти особи, з якою можна вести перемовини, щодо врегулювання спору. А також попередьте контрагента про ваші дії, якщо він, у визначений претензією строк, не виконає ваші вимоги.

 

   Тримайте розгляд претензії на постійному контролі. Телефонуйте, заїжджайте до контрагента та запитуйте як йде процес розгляду претензії та які заходи для вирішення спору прийняті.

 

Дотримуючись даних правил, ви маєте високі шанси вирішити спір без суду. Тим самим економите кошти на судовий збір, мінімальна сума якого складає 1762 грн + витрати на адвоката.

 

Якщо вам бракує часу для з’ясування спорів з контрагентами або ви не впевнені в тому, що зможете безпристрасно вести діалог, зверніться до Юридичного бюро «Права Справа». Наші юристи мають значний досвід у веденні процесів мирного врегулювання спорів.

 

Щоб отримати консультацію щодо підготовки претензії або замовити мирне врегулювання спору, зверніться до наших фахівців за телефонами 044-338-30-51 / 098-900-30-51 / 063-606-89-89 або напишіть на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.