Опубліковано нові правила діяльності ТОВ

 

З 18 червня 2018 року вступає в силу прийнятий Верховною Радою України Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

 

Новий закон передбачає змінену процедуру виходу учасників, прийняття рішень, наповнення статутного капіталу товариства тощо. Головною особливістю закону, стало врахування прав та інтересів спадкоємців, що від тепер мають чітку схему дій як стати повноправним користувачем успадкованих корпоративних прав.

 

Звісно новий закон має незвичні для багатьох підприємців норми. Для прикладу, п.2 ст. 25 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», позбавляє учасника товариства, який володіє часткою в 50 та більше відсотків у статутному капіталі товариства, права вийти з товариства без згоди всіх інших учасників товариства, які мають мізерніші відсотки. Так норми нового закону ставлять під сумнів доцільність значного дроблення часток статутного капіталу в товаристві.

 

Кардинально змінено й порядок голосування, щодо прийняття рішень з певних питань, які стосуються діяльності товариства.

 

За новим законом, товариству знадобиться всі 100% голосів учасників, щоб прийняти рішення про:

Поповнення статутного капіталу товариства негрошовим вкладом учасника.

Перерозподілити частки між учасниками.

Створити нові органи товариства.

Прийняти рішення про придбання товариством частки учасника.

 

До явних не доопрацювань закону можна віднести послаблення процедури виключення тих учасників, що своєю поведінкою явно блокують роботу товариства.

 

Окремо хочеться зазначити, що законотворчі надали бізнесу пільговий період, в рамках одного календарного року, для безоплатного проведення статутів діючих ТОВ та ТДВ у відповідність до вимог нового закону.

 

Щоб отримати оновлений статут ТОВ зверніться до наших фахівців за телефонами 044-338-30-51 / 098-900-30-51 / 063-606-89-89 або написати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.