Перевірки ДФС 2018. З чого все починається?

 

Кожен підприємець, майже щодня, повторює по себе мантру «на податкові перевірки встановлено – мораторій». Але чи реально це береже підприємця від втручань ДФС, в роботу бізнесу.

 

Все частіше до Юридичного бюро «Права Справа» звертаються підприємці, які отримали так звані запити про надання інформації від ДФС. Саме з цього запиту, податкова розпочинає «протоптувати» собі дорогу до вашого бізнесу.

 

Відповідно до ст. 78 Податкового кодексу України, ненадання відповіді на запит про надання інформації, може стати законною підставою для проведення перевірки вашого підприємства і як результат винесення податкового повідомлення-рішення.

 

Бувалі підприємці пам’ятають, що поштові адреси підприємств у 2013-2015 роках були вщент заповнені запитами на проведення зустрічних звірок. Зі звірками було простіше, адже форма запиту на звірку, затверджувалась Податковим кодексом України.

 

В цей час як запит про надання інформації , ДФС може оформляти в довільній формі. Тому не давати відповідь на такий запит через недосконалість форми не вдасться.

 

То як бути підприємцю, якщо він отримав запит про надання інформації?

 

  Забезпечте отримання запиту в поштовому відділенні зв’язку.

  Перевірте чи відповідає запит вимогам п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України.

  Ознайомтесь із підставами, які спонукали ДФС направити даний запит.

  Якщо ви в змозі самостійно пояснити ДФС ситуацію або ж спростувати доводи податкової – зробіть це обов’язково в письмовій формі.

  В тому випадку, коли читаючи запит, не можете зрозуміти його суті – телефонуйте юристу.

  Максимально швидко визначіться з тим, пишете ви відповідь самостійно чи за допомогою фахівця. Адже відповідь має бути відправлена до ДФС протягом 15 робочих днів з моменту отримання запиту.

 

Кейс від юристів Юридичного бюро «Права Справа», якою б не була, на вашу думку, абсурдною підстава для направлення запиту про надання інформації, ніколи не залишайте запит без відповіді. Відсутність відповіді автоматично занесе ваше підприємство в «чорний список» ДФС.

 

Детальну консультацію щодо координації ваших дій після отримання запиту про надання інформації, Ви можете отримати у наших спеціалістів за телефонами 044-338-30-51 / 098-900-30-51 / 063-606-89-89 або написати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.