Як представляти свої інтереси в суді САМОСТІЙНО?

 

Несподівано, чи не так!

Ви вже напевне звикли до того, що юристи та адвокати всюди говорять одне й те ж – користуйтесь послугами професіоналів.

Однак ми впевнені, що підприємець або директор може успішно представляти інтереси компанії в суді і без правника.  Але все ж без знаннь певних "секретів" не обійтися. Тому приділіть пару хвилин вашої уваги та ознайомтесь з  інформацією викладеною нижче. Сподіваємось наші практичні поради нададуть вам впевненості в судовому процесі.

 

Зараз ми відкриємо секрети правильної підготовки до виграшного суду!

 

Секрет №1. Пам’ятайте господарський суд – це суд документів! Тому розпочинаючи підготовку до господарського процесу згадайте хронологію подій та всі суттєві обставини, щодо предмету спору. Зберіть в одну папку всі документи, якими ви обмінювалися зі своїм контрагентом. Якщо ж частини документів у вас немає, але ви впевнені, що вони у вашого контрагента,витребуйте їх до подання позову.

Секрет №2. Перед подачею позову зробіть ряд перевірок. Перевірка перша: уточніть в суді дійсні на дату подання позову реквізити для оплати державного мита. Перевірка друга – за допомогою ЄДР перевірте останні діючі дані по своєму контрагенту, а саме місцезнаходження та назву. Такі перевірки вбережуть вас від ряду негативних наслідків серед яких повернення позову позивачу для усунення недоліків.

Секрет №3. Подаючи позов до суду обов’язково ознайомтесь і роздрукуйте собі Господарський процесуальний кодекс України з останніми змінами та доповненнями. Краще всього зробити це на сайті Верховної Ради України. Особливу увагу зверніть на статті 22, 28, 32, 33, 34, 35, 36, 40, 44, 49, 54, 55, 56, 57. Дані статті є ключовими на стадії подання позову.

Секрет №4. Впевненість! Будьте впевненими в тому що доказуєте, а до суду готуйтеся заздалегідь. Тому до подачі позову ознайомтесь з останніми рішеннями судів зі схожим предметом. Краще всього це робити на офіційному сайті – Реєстр судових рішень. Щоб сформувати свою думку, для ознайомлення виберіть не менше 50-ти справ за останні 3 роки. Краще всього дивитися на судову практику, саме в тому суді до якого ви направляєте позов.

Секрет №5. Системність. Подавши позов, розробіть календар до якого занесіть дату подання позову і починайте відслідковувати пошту для того щоб оперативно реагувати на листи відправлені судом. Як правило господарські суди направляють позивачу ухвалу про відкриття провадження не раніше ніж через 2-3 тижні з моменту відправлення позову.

Секрет №6. Репетиція. Напишіть коротке резюме вашої позиції по справі. Прорепетируйте можливі варіанти розвитку ситуації. Це надасть вам впевненості в момент розгляду справи в залі судового засідання. І знову акцент на Кодексі, читаємо статті 69, 74, 75, 77, 79, 80, 81, 81-1, 82.

Секрет №7. Повага! Перебуваючи в залі судового засідання потрібно пам’ятати про манери. З основного: не жуйте жуйку, вимкніть телефони, не перебивайте свого опонента або інших учасників процесу, не задавайте питання Судді.

Секрет №8. Пам’ятайте про свої права. Незважаючи на те, що ви впевнені в своїй правоті, суд виносить різні рішення в тому числі і не на користь позивача. В даному випадку знайте свої права щодо апеляційного оскарження рішення суду. Розібратись в цьому питанні допоможе вже знайомий вам Кодекс, а точніше Розділ ХІІ.

Секрет №9. Святкування перемоги! Якщо на практиці ви дійшли до даного секрету, можете собі аплодувати – ви Юрист. І як справжній юрист ви не маєте часу на святкування, адже стаття Кодексу 85 рахує час. Після того як рішення суду набуде законної сили, дійте в рамках статті 116 Кодексу – отримайте судовий наказ. Наказ обов’язково необхідно пред’явити до виконання.

Але це вже зовсім інші секрети ;)

 

Якщо ж у вас немає часу отримувати ще одну спеціальність, звертайте до нашого бюро. Спеціалісти Юридичного бюро «Права Справа» радо нададуть відповіді на питання, що вас цікавлять.