Реклама – двигун ринку товарів та послуг. Замовляючи рекламу, власник бізнесу стоїть перед нелегким вибором способу реклами.

Зважаючи на зміни в законодавстві, що вступають в силу з 26.07.2018 року, вибір способу реклами стає вужчим. А все тому, що держава забороняє рекламу на засобах, обладнаннях, опорах зовнішнього освітлення.

 

Від сьогодні ще й товариства з обмеженою відповідальністю будуть функціонувати «по-новому». А допоможе їм в цьому новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Яких же змін зазнали ТОВ у 2018 році і чи стало учасникам легше управляти товариством?

 

В цілому, новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», виступив скоріш консолідованим документом, де все і відразу говорить про ТОВ, ніж чимось кардинально новим. Але рано радіти тим, хто чекав спрощення процедур, адже Цивільний кодекс, Господарський кодекс, ЗУ «Про господарські товариства» ніхто з рахунків не списував. В них ще залишились актуальні норми для виконання.

Основним досягненням закону про ТОВ, на нашу думку, стало підняття авторитету статуту, з номінального до документу, що надає учасникам право кардинально відступити від букви закону.

 

 

Ситуація коли ви оплатили кошти за товар, а товар не отримали або виконали роботи, а оплати все немає, найрозповсюдженіші види спорів.

Як діють підприємці коли у них виникають непорозуміння з контрагентом? Спершу намагаються домовитись на словах, а коли діалог не складається – звертаються до суду.

Звісно, право на звернення до суду за захистом свої прав є беззаперечним та доступним для кожного підприємства. Однак це крайня міра до якої варто вдаватися. Як показує практика, більшість спірних ситуацій можна вирішити без суду.

 

 

З 18 червня 2018 року вступає в силу прийнятий Верховною Радою України Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

 

Новий закон передбачає змінену процедуру виходу учасників, прийняття рішень, наповнення статутного капіталу товариства тощо. Головною особливістю закону, стало врахування прав та інтересів спадкоємців, що від тепер мають чітку схему дій як стати повноправним користувачем успадкованих корпоративних прав.

 

Звісно новий закон має незвичні для багатьох підприємців норми. Для прикладу, п.2 ст. 25 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», позбавляє учасника товариства, який володіє часткою в 50 та більше відсотків у статутному капіталі товариства, права вийти з товариства без згоди всіх інших учасників товариства, які мають мізерніші відсотки. Так норми нового закону ставлять під сумнів доцільність значного дроблення часток статутного капіталу в товаристві.

 

Кожен підприємець, майже щодня, повторює по себе мантру «на податкові перевірки встановлено – мораторій». Але чи реально це береже підприємця від втручань ДФС, в роботу бізнесу.

 

Все частіше до Юридичного бюро «Права Справа» звертаються підприємці, які отримали так звані запити про надання інформації від ДФС. Саме з цього запиту, податкова розпочинає «протоптувати» собі дорогу до вашого бізнесу.

 

Відповідно до ст. 78 Податкового кодексу України, ненадання відповіді на запит про надання інформації, може стати законною підставою для проведення перевірки вашого підприємства і як результат винесення податкового повідомлення-рішення.

П'ятниця, 05 січня 2018

Успішний Startup. В чому сіль?

 

Спільна думка більшості майбутніх бізнесменів в тому, що успіх стартапу залежить лише від точного економічного прорахунку. Однак ставити крапку після бухгалтерського аналізу рано.

Startup – це ідея з чітким планом побудови та розвитку майбутнього бізнесу. В поняття «побудови» вкладено процес узаконення бізнесу, шляхом його реєстрації.

Аналіз інформації щодо товарів та послуг, з якими Ви виходите на ринок, місця розташування, прогнозованої суми валового доходу за період, бачення свого клієнта, все це дає можливість не просто зареєструвати бізнес, а оптимізувати його на нульовому етапі для збільшення доходу.

 

 

От здавалося б, чи є більш поширеніший договір, аніж договір оренди приміщення. Навряд чи!  Договори оренди підписують усі, від торгівців на ринках до мега відомих „акул бізнесу”. І якщо „акули бізнесу” рідко підписують невдалі договори оренди, то з малим та середнім бізнесом ситуація прямо протилежна.

Знаючи проблеми бізнесу, що виникають з даного питання, ми зважились виокремити найпоширеніші з них та описати їх у цій статті.

Взявши до рук запропонований вам договір оренди приміщення, в першу чергу перевірте сторону, яка підписує договір.

Для прикладу, в більшості договорів вказано: ТОВ «Пупкін і партнери», в особі директора Пупкіна В.В., що діє на підставі Статуту, з другої сторони, що іменується «Орендодавець».

В першу чергу перевіряєте ТОВ «Пупкін і партнери» у відкритому доступі ЄДР на предмет його чинності, чи є в ТОВки відповідні КВЕД, що дають право здавати в оренду майно, а також хто є директором ТОВ та чи є в нього певні обмеження.

 

Несподівано, чи не так!

Ви вже напевне звикли до того, що юристи та адвокати всюди говорять одне й те ж – користуйтесь послугами професіоналів.

Однак ми впевнені, що підприємець або директор може успішно представляти інтереси компанії в суді і без правника.  Але все ж без знаннь певних "секретів" не обійтися. Тому приділіть пару хвилин вашої уваги та ознайомтесь з  інформацією викладеною нижче. Сподіваємось наші практичні поради нададуть вам впевненості в судовому процесі.