Зміни до ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців"

Шановні майбутні власники бізнесу, від 01.01.2014 року були внесені зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», що передбачають подання додаткових відомостей та документів при первинній реєстрації фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.

Відповідно до затверджених змін, законні представники юридичних осіб, повинні надати державному реєстратору разом із реєстраційною карткою також додаток – заяву, щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Первинна реєстрація фізичних осіб-підприємці здійснюється за аналогічною схемою.

Після внесення державним реєстратором відомостей з реєстраційної картки в єдиний державний реєстр (ЄДР) вони будуть відправлені до відповідного органу доходів і зборів. Одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи-підприємця, державним реєстратором передається електронна копія заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, виготовлена шляхом сканування, якщо такі заяви були подані як додаток до реєстраційної картки.

Окремо, хочемо зазначити, що реалізація даних змін ще немає практики ні у державних реєстраторів ні в самих підприємців, а це може призвести до додаткових незручностей при первинній реєстрації. А саме: яким чином заповняти заяви, які відомості необхідно вносити, де отримати чинний зразок заяви тощо. Адже державні реєстратори не мають зразків заповнення додатків до реєстраційної картки, а отже не підготовлені до вже діючих змін і навряд чи зможуть оперативно допомогти підприємцям.